Špaldové vretená so špenátom - Green Apotheke
Kód: 49291 80971 Zvoľte variant



Podrobný popis
Špaldové vretená so špenátom - cestoviny z kvalitnej špaldovej celozrnnej múky s prímesou sušeného špenátu, ktoré sú zdrojom bielkovín a vlákniny
Špaldové vretená so špenátom vás očaria neodolateľnou chuťou, za ktorú vďačia kvalitnej špaldovej celozrnnej múke v kombinácii s prímesou sušeného špenátu. Sú veľmi výživným zdrojom bielkovín, ale pýšia sa aj vysokým obsahom vlákniny.
Sú veľmi jednoduché a rýchle na prípravu. Navyše svojím špenátovo tmavým sfarbením oživia rôzne tradičné či moderné pokrmy. Hodí sa ako príloha k paradajkovej, smotanovej, zeleninovej či akejkoľvek omáčke s mäsom aj bez neho. Ak ich vychladíte, môžete si z nich pripraviť napríklad cestovinový šalát s balkánskym syrom, zeleninou a bielym jogurtom. Okrem toho sa darí zapekať a sú vhodné aj pre vegánov. Ich chuť však ocení každý milovník cestovín, ktorý rád skúša niečo nové.
Špaldové vretená so špenátom a ich výhody
- sú cestoviny z kvalitnej špaldovej celozrnnej múky s prímesou sušeného špenátu
- sú zdrojom bielkovín
- majú vysoký obsah vlákniny
- sú veľmi rýchle a jednoduché na prípravu
- svojím tmavým špenátovým sfarbením oživia tradičné aj moderné pokrmy
- hodia sa ako príloha k omáčkam alebo do šalátov
- darí sa zapekať
- sú vhodné aj pre vegánov
- ocení ich každý milovník cestovín, ktorý rád skúša niečo nové
Zloženie
Celozrnná špaldová múka, sušený špenát 5%.
Príprava
Cestoviny varíme v osolenej vode (100 g/1 liter) s kvapkou oleja za občasného miešania 4,5 minúty. Potom ihneď scedíme a prípadne pokvapkáme kvalitným olejom.
Tabuľka nutričných hodnôt
| Nutričné hodnoty | 100 g |
|---|---|
| Energetická hodnota | 1454 kJ / 349 kcal |
| Tuky | 1,8 g |
| z toho nasýtené mastné kyseliny | 0,2 g |
| Sacharidy | 63,3 g |
| z toho cukry | 2,4 g |
| Vláknina | 8,1 g |
| Bielkoviny | 14,8 g |
| Soľ | 0,04 g |
Upozornenie
Alergény sú vyznačené tučným písmom v zložení produktu.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Cestoviny |
|---|---|
| EAN: | Zvoľte variant |
| Brutto váha: | 0.308000 |
| Značka: | Green Apotheke |
| Dĺžka: | 11.000000 |
| Šírka: | 6.500000 |
| Výška: | 22.000000 |
| Netto váha: | 0.300000 |
| Počet kusov v balení: | 12 |
| Vegetariánsky: | áno |
| Vegánsky: | áno |
| Bezlepkový: | nie |
| Bez laktózy: | áno |
| Bez GMO: | áno |
| Bez umelých sladidiel: | áno |
| Bez aspartamu: | áno |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
