Špaldové celozrnné vretená - Green Apotheke
Kód: 49279 80980 Zvoľte variant



Podrobný popis
Špaldové celozrnné vretená - cestoviny z kvalitnej celozrnnej špaldovej múky, ktoré patria k chutným zdrojom bielkovín a vlákniny
Špaldové celozrnné vretená patria medzi obľúbené zdroje bielkovín a vlákniny. Sú vyrobené z kvalitnej celozrnnej špaldovej múky. Očaria vás svojou lahodnou chuťou a typickým tmavým sfarbením ozvláštnia rôzne pokrmy. Pripravíte ich veľmi jednoducho a rýchlo. Môžete ich použiť ako prílohu k rôznym druhom omáčok.
Prípadne ich môžete ochladiť a pripraviť si z nich čerstvý zeleninový šalát, obohatený o kuracie mäso či balkánsky syr a biely jogurt. Môžete ich zapiecť napríklad s paradajkovou omáčkou, zeleninou a mletým mäsom alebo syrom. Ak ste skôr na sladké, prelejte ich omáčkou z ovocia alebo sirupom, pridajte tvaroh a posypte kokosom, škoricou či kakaom. Tieto chutné cestoviny ocenia nielen vegáni, ale aj všetci tí, ktorí radi ochutnávajú niečo nové.
Špaldové celozrnné vretená a ich výhody
- sú lahodné cestoviny z kvalitnej celozrnnej špaldovej múky
- majú tmavé sfarbenie, ktoré ozvláštni vaše pokrmy
- patria k obľúbeným zdrojom bielkovín
- majú vysoký obsah vlákniny
- hodia sa k omáčkam a do šalátov
- môžete ich zapekať alebo pripraviť na sladko
- sú vhodné nielen pre vegánov
Zloženie
Celozrnná špaldová múka.
Príprava
Cestoviny varíme v osolenej vode s kvapkou oleja (v pomere 100g cestovín/1l vody) za občasného miešania 4 minúty. Potom necháme 5 minút odstáť pod pokrievkou, scedíme, prípadne prelejeme studenou vodou.
Tabuľka nutričných hodnôt
| Nutričné hodnoty | 100 g |
|---|---|
| Energetická hodnota | 1450 kJ / 348 kcal |
| Tuky | 1,8 g |
| z toho nasýtené tuky | 0,2 g |
| Sacharidy | 64,5 g |
| z toho cukry | 1,3 g |
| Vláknina | 8,2 g |
| Bielkoviny | 13,4 g |
| Soľ | 0 g |
Upozornenie
Môže obsahovať stopy zeleru.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Cestoviny |
|---|---|
| EAN: | Zvoľte variant |
| Brutto váha: | 0.308000 |
| Značka: | Green Apotheke |
| Dĺžka: | 11.000000 |
| Šírka: | 6.500000 |
| Výška: | 22.000000 |
| Netto váha: | 0.300000 |
| Počet kusov v balení: | 12 |
| Vegetariánsky: | áno |
| Vegánsky: | áno |
| Bezlepkový: | nie |
| Bez laktózy: | áno |
| Bez GMO: | áno |
| Bez umelých sladidiel: | áno |
| Bez aspartamu: | áno |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
