Miso pasta - GymBeam
Kód: 111103



Podrobný popis
Miso pasta – tradičné japonské ochucovadlo s nezameniteľnou umami chuťou, ktorá zvýrazní rôzne pokrmy ázijskej kuchyne
Miso pasta patrí medzi jedinečné ingrediencie, ktoré majú svoje nezastupiteľné miesto v ázijskej kuchyni. Ide o tradičné japonské ochucovadlo v podobe hustej pasty, ktorá vzniká procesom fermentácie zmesi ryže, sóje, soli a kultúry koji (Aspergillus oryzae). Práve vďaka fermentácii a starostlivo vybraným surovinám získava miso pasta svoju typickú slanú chuť, známu tiež ako umami – piata základná chuť, ktorá pokrmom dodáva hĺbku a intenzitu. Z hľadiska výživy patrí k zdrojom bielkovín, ktoré prispievajú k rastu a udržaniu svalov, ale tiež k zdraviu kostí.
V kuchyni má miso pasta mimoriadne všestranné využitie. Najčastejšie sa používa na prípravu populárnej miso polievky (miso soup), ale skvele poslúži aj na dochutenie vývarov, dresingov do šalátov či omáčok na cestoviny. Miso sa však výborne hodí aj ako základ do marinády na mäso, ryby, tofu či zeleninu, ktorým dodá lahodnú glazúru a exotický nádych. Navyše je táto japonská pasta vhodná aj pre vegánov. Vyskúšajte jej umami chuť a doprajte svojim pokrmom šmrnc Ázie!
Miso pasta a jej výhody
- tradičné japonské ochucovadlo
- vyrába sa z ryže, sóje, soli a ušľachtilej kultúry koji
- výrazná umami chuť
- je zdrojom bielkovín
- široké možnosti využitia v kuchyni
- vhodná aj pre vegánov
Zloženie
Ryža, sója (25 %), voda, morská soľ, kultúra koji (Aspergillus oryzae).
Tabuľka nutričných hodnôt
| Nutričné hodnoty | 100 g |
|---|---|
| Energetická hodnota | 754 kJ/ 180 kcal |
| Tuky | 4,2 g |
| - z toho nasýtené mastné kyseliny | 0,7 g |
| Sacharidy | 26,3 g |
| - z toho cukry | 5,5 g |
| Bielkoviny | 8,3 g |
| Soľ | 7,2 g |
Upozornenie
Skladujte na suchom mieste mimo slnečného žiarenia pri izbovej teplote. Po otvorení skladujte v chladničke a spotrebujte do 2 mesiacov.
Alergény: Alergény sú zvýraznené tučne v zložení produktu.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Ostatné prísady na varenie |
|---|---|
| EAN: | 8586028127872 |
| Brutto váha: | 0.444000 |
| Značka: | GymBeam Food |
| Dĺžka: | 13.000000 |
| Šírka: | 13.000000 |
| Výška: | 14.000000 |
| Netto váha: | 0.275000 |
| Počet kusov v balení: | 4 |
| Vegetariánsky: | áno |
| Vegánsky: | áno |
| Bezlepkový: | áno |
| Bez laktózy: | áno |
| Bez GMO: | áno |
| Bez umelých sladidiel: | áno |
| Bez aspartamu: | áno |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
