MCT Olej - NOW Foods
Kód: 42025



Podrobný popis
MCT Olej - zdravá náhrada bežného oleja na varenie aj do studenej kuchyne
MCT Olej je zdroj triglyceridov so stredne dlhým reťazcom z kokosového oleja a oleja z palmových jadier. Jedná sa o typ tukov, ktoré sú rýchlejšie a lepšie stráviteľné než iné tuky. Hlavnými zložkami MCT oleja sú kyselina kaprylová (C8) s podielom 50 % a kaprinová (C10) s podielom 30 %. Môžete ho použiť ako náhradu bežného oleja, pretože sa výborne hodí na varenie, alebo do šalátov a omáčok. Navyše neobsahuje GMO a je vhodný aj pre vegánov.
MCT Olej a jeho výhody
- je zdroj triglyceridov so stredne dlhým reťazcom
- pochádza z oleja palmových jadier a kokosového oleja
- je náhradou bežného stolového oleja
- obsahuje 50 % kyseliny kaprylovej
- obsahuje 30 % kyseliny kaprinovej
- hodí sa na varenie, do šalátov a omáčok
- je vhodný pre vegánov
Zloženie
MCT olej (triclyceridy so stredne dlhým reťazcom) (z kokosového oleja / oleja palmových jadier) [50% kyseliny kaprylovej (C8) and 30% kyseliny kaprinovej (C10)].
Dávkovanie
Užívajte 1 polievkovú lyžicu (15 ml) denne. MCT olej možno tiež použiť ako náhradu bežných olejov v šalátových dresingoch, omáčkach alebo pri varení. Neodporúča sa na vyprážanie kvôli nízkemu bodu zakúrenia.
Tabuľka nutričných hodnôt
| Nutričné hodnoty | 1 dávka (1 polievková lyžica - 15 ml) |
|---|---|
| Energetická hodnota | 130 kcal |
| Tuky | 14 g |
| z toho nasýtené tuky | 14 g |
| MCT olej (triclyceridy so stredne dlhým reťazcom) (z kokosového oleja / oleja palmových jadier) [50% kyseliny kaprylovej (C8) and 30% kyseliny kaprinovej (C10)] | 14 g |
Upozornenie
Určené iba pre dospelých. Olej MCT môže spôsobiť podráždenie tráviaceho traktu. Pre zníženie tohto účinku užívajte s jedlom. Ak ste tehotná / dojčíte, užívate lieky alebo máte zdravotné problémy, obráťte sa na svojho lekára. Uchovávajte mimo dosahu detí. Skladujte v chladnom, suchom a tmavom prostredí v tesne uzavretej originálnej nádobe. Po otvorení môže byť produkt chladený alebo skladovaný pri izbovej teplote. Vyrobené v zariadení, ktoré spracováva výrobky z kvasníc, pšenice, lepku, sóje, kukurice, mlieka, vajec, rýb alebo mäkkýšov.
Dodatočné parametre
| Kategória: | MCT olej |
|---|---|
| Hmotnosť: | 0.72 kg |
| EAN: | 733739022110 |
| Brutto váha: | 0.720000 |
| Značka: | NOW Foods |
| Dĺžka: | 7.000000 |
| Šírka: | 7.000000 |
| Výška: | 17.400000 |
| Netto váha: | 0.454000 |
| Počet kusov v balení: | 12 |
| Vegetariánsky: | áno |
| Vegánsky: | áno |
| Bezlepkový: | áno |
| Bez laktózy: | áno |
| Bez GMO: | áno |
| Bez umelých sladidiel: | áno |
| Bez aspartamu: | áno |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
