Malinový džem - Xucker
Kód: 46462



Podrobný popis
Malinový džem s nízkym obsahom cukru a 76,3% podielom malín, bez konzervantov a farbív
Malinový džem vyniká svojím 76,3% podielom malín, vďaka čomu si môžete vychutnať nefalšovanú ovocnú chuť bez zbytočných konzervantov a farbív. Okrem toho oceníte aj nízky podiel cukru. O sladkú chuť však nebudete ochudobnení, postará sa o ňu xylitol, ktorý má nižšiu kalorickú hodnotu, a tak si na džeme môžu pochutnať aj ľudia, ktorí sa zaujímajú o zdravý životný štýl. 100 gramov má len 110 kcal, takže si môžete dopriať aj silnejšiu vrstvu, bez toho aby vám zásadne vzrástol denný príjem kalórií.
V kuchyni preň nájdete mnoho využití. Môžete ním natrieť dezerty, pridávať ho do cesta alebo si ho napríklad natrieť na pečivo k raňajkám. Jeho lahodná malinová chuť vynikne v každom prípade.
Malinový džem a jeho výhody
- má 76,3% podiel ovocia
- obsahuje menej cukru oproti podobným výrobkom
- 100 g má len 110 kcal
- ideálny do dezertov alebo na natretie na pečivo
- je vhodný pre vegánov
- je bez zbytočných konzervantov a farbív
Zloženie
Maliny (76,3 %), sladidlo: xylitol; želírujúce činidlá: pektín, dextróza; okysľujúce činidlo: kyselina citrónová.
Tabuľka nutričných hodnôt
| Nutričné hodnoty | 100 g |
|---|---|
| Energetická hodnota | 462 kJ / 110 kcal |
| Tuky | <0,5 g |
| z toho nasýtené tuky | 0 g |
| Sacharidy | 28 g |
| z toho cukry | 3,8 g |
| z toho viacsýtné alkoholy | 24 g |
| Bielkoviny | 1,1 g |
| Soľ | 0,04 g |
Upozornenie
Skladujte na suchom a chladnom mieste. Po otvorení uchovávajte produkt v chladničke a spotrebujte do 10 dní. Produkt môže mať v prípade nadmernej konzumácie laxatívny účinok. Uchovajte mimo dosahu zvierat, pretože aj malé množstvo xylitolu môže byť pre psy nebezpečné. Naopak, mačky tolerujú xucker xylitol bez problémov.
Dextróza v produkte sa na sladenie aktívne nepoužíva. Ide o zložku pektínu používaného na želatinovanie z prírodných surovín. Bez pridania dextrózy nemožno zaručiť funkčnú kvalitu pektínu. Obsah je však zanedbateľný a nemá takmer žiadny vplyv na celkový obsah cukru.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Ostatné prísady na varenie |
|---|---|
| EAN: | 4260248063908 |
| Brutto váha: | 0.377000 |
| Značka: | Xucker |
| Dĺžka: | 6.800000 |
| Šírka: | 6.800000 |
| Výška: | 9.500000 |
| Netto váha: | 0.220000 |
| Počet kusov v balení: | 6 |
| Vegetariánsky: | áno |
| Vegánsky: | áno |
| Bezlepkový: | áno |
| Bez laktózy: | áno |
| Bez GMO: | áno |
| Bez umelých sladidiel: | áno |
| Bez aspartamu: | áno |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
