BIO Pšeničný bulgur - Country life
Kód: 49816



Podrobný popis
BIO Pšeničný bulgur - obľúbená obilnina so sladkastou orieškovou chuťou podobná kuskusu, ktorá poslúži ako surovina do rizota, polievok, kaší a ďalších jedál
BIO Pšeničný bulgur patrí medzi obilniny, ktoré sa podobajú kuskusu. Má rovnako jednoduchú prípravu, príjemnú vôňu a jemne sladkastú orieškovú chuť. Priaznivci zdravého životného štýlu ocenia aj fakt, že je zdrojom bielkovín a vlákniny. Vo vašej kuchyni sa rozhodne nestratí. Skvele sa hodí do zeleninového rizota namiesto ryže, ktorú bez problémov nahradí napríklad aj pri plnenej paprike. Môžete ho však pridať aj do polievok namiesto cestovín tesne pred koncom varu.
Vynikajúci je tiež do rôznych zeleninových šalátov s balkánskym syrom a nestratí sa ani v kašiach. Jeho príprava nezaberie viac ako 15 - 20 minút. Stačí ho klasicky uvariť v mierne osolenej vode a potom nechať dôjsť pod pokrievkou. Prípadne ho môžete nechať nabobtnať v studenej vode, čo však trvá podstatne dlhšie. Bulgur vo výsledku ocenia nielen vegáni, ale aj všetci tí, ktorí radi skúšajú nové chute. Bonusom je nekompromisná BIO kvalita.
BIO Pšeničný bulgur a jeho výhody
- je obilnina podobná kuskusu
- je jednoduchý a rýchly na prípravu
- má príjemnú vôňu
- má jemne sladkastú orieškovú chuť
- skvele sa hodí do rizota, polievok, šalátov či kaše
- je zdrojom bielkovín
- je vhodný aj pre vegánov
- má nekompromisnú BIO kvalitu
Zloženie
Hrubo mletá BIO pšenica.
Návod na prípravu
Bulgur varte 2 minúty v mierne osolenej vode. Na 1 diel bulguru použite 2 diely vody. Odstavte a nechajte 15 - 20 minút dôjsť pod pokrievkou.
Tabuľka nutričných hodnôt
| Nutričné hodnoty | 100 g |
|---|---|
| Energetická hodnota | 1436 kJ / 340 kcal |
| Tuky | 1,3 g |
| z toho nasýtené tuky | 0,2 g |
| Sacharidy | 63 g |
| z toho cukry | 0,4 g |
| Vláknina | 12 g |
| Bielkoviny | 12 g |
| Soľ | 0,04 g |
Upozornenie
Obsahuje lepok. Môže obsahovať stopy vajec.
Skladujte v suchu. Chráňte pred teplom a priamym slnečným žiarením.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Ostatné obilniny |
|---|---|
| EAN: | 8595016510220 |
| Brutto váha: | 0.502000 |
| Značka: | Country Life |
| Dĺžka: | 6.000000 |
| Šírka: | 9.000000 |
| Výška: | 15.000000 |
| Netto váha: | 0.500000 |
| Počet kusov v balení: | 14 |
| Vegetariánsky: | áno |
| Vegánsky: | áno |
| Bezlepkový: | nie |
| Bez laktózy: | áno |
| Bez GMO: | nie |
| Bez umelých sladidiel: | nie |
| Bez aspartamu: | áno |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
