BIO Fazule mungo - Country Life
Kód: 49972 69850 Zvoľte variant



Podrobný popis
BIO Fazule mungo - výživná exotická príloha k rôznym pokrmom, ktorá vás očarí vôňou a lahodnou chuťou
BIO Fazule mungo patrí podobne ako klasická fazuľa do radu strukovín. Je známa z indickej alebo čínskej kuchyne, ale postupne si získava srdcia ľudí po celom svete. Má vysoký podiel bielkovín a vlákniny, ale zároveň nízky obsah tuku. Obsahuje komplexné sacharidy, ktoré sú hlavným zdrojom energie. Môžete si z nej pripraviť vynikajúcu prílohu k rôznym mäsitým aj bezmäsitým pokrmom.
Má príjemnú špecifickú vôňu a lahodnú chuť, ktorá jemne pripomína hrášok. Hodí sa do krémovej polievky, ale aj do šalátov, fašírok či rizota. Využiť ju môžete aj na prípravu tradičného indického dhalu a užiť si exotické chute u vás doma. Jej výhodou oproti klasickej fazuli je, že ju nemusíte namáčať niekoľko dlhých hodín, ale stačí len 2 hodiny.
Fazule Mungo sa s obľubou klíči a klíčky potom vyšperkujú obsah živín v rôznych zeleninových alebo cestovinových šalátoch, sendvičoch a bagetách. Skvele však ozdobia aj stále populárnejšie ázijské pokrmy, ako napríklad pad thai alebo Bún bò Nam Bô. Pestuje sa v Číne, Indii a Thajsku, kde sa používa v kuchyni už tisíce rokov.
Je vynikajúcim zdrojom bielkovín a vlákniny. Navyše je bohatá na komplexné sacharidy a má nízky obsah tuku. Pochádza z ekologického poľnohospodárstva. Jej chuť si zamilujú nielen vegáni, ale aj všetci tí, ktorí radi skúšajú nové kulinárske zážitky.
BIO Fazule mungo a jej výhody
- je exotická strukovina v BIO kvalite
- je známa z indickej a čínskej kuchyne
- hodí sa ako vynikajúca príloha k rôznym mäsitým a bezmäsitým pokrmom
- je vynikajúcim zdrojom bielkovín, komplexných sacharidov a vlákniny
- má špecifickú vôňu a lahodnú chuť
- je ideálna na klíčenie
- môžete si z nej pripraviť krémovú polievku, šaláty, fašírky, rizoto a podobne
- pochádza z ekologického poľnohospodárstva
- je vhodná nielen pre vegánov
Zloženie
BIO Fazule mungo.
Návod na prípravu
Fazule mungo namočte na 2 hodiny, prepláchnite a varte do mäkka 25 minút.
Tabuľka nutričných hodnôt
| Nutričné hodnoty | 100 g |
|---|---|
| Energetická hodnota | 1 146 kJ / 274 kcal |
| Tuky | 1,2 g |
| z toho nasýtené tuky | 0,3 g |
| Sacharidy | 42 g |
| z toho cukry | 1,4 g |
| Bielkoviny | 23 g |
| Vláknina | 17 g |
| Soľ | 0,02 g |
Upozornenie
Skladujte pri teplote do 25°C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 70 %. Chráňte pred slnečným žiarením.
Môže obsahovať stopy lepku, arašidov, sójových bôbov, orechov a sezamu.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Strukoviny |
|---|---|
| EAN: | Zvoľte variant |
| Brutto váha: | 0.498000 |
| Značka: | Country Life |
| Dĺžka: | 7.000000 |
| Šírka: | 9.500000 |
| Výška: | 15.500000 |
| Netto váha: | 0.500000 |
| Počet kusov v balení: | 14 |
| Vegetariánsky: | áno |
| Vegánsky: | áno |
| Bezlepkový: | nie |
| Bez laktózy: | áno |
| Bez GMO: | nie |
| Bez umelých sladidiel: | áno |
| Bez aspartamu: | áno |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
